Montujte do elektromobilů dynama. Zvýší se dojezd

Studovaní vědci v automobilovém průmyslu a nejen tam jsou natolik zaměstnáni vymýšlením stále složitějších a složitějších technologií, že někdy přes stromy nevidí les.

Vyhýbají se jednoduchým, leč léty prověřeným řešením. Proč se například elektromobily nedobíjí sama za jízdy?

„Proč elektromobily nemají alternativu trafa? I kdyby to nebylo do plné kapacity, pořád se tomu dá zvýšit dojezd,“ položil dotaz absolvent technické fakulty Vysoké školy života Roman Strouhal konstruktérům mladoboleslavské Škodovky při představení plně elektrické Škody Eniaq.

S odpovědí, že energii získanou při brždění pochopitelně k průběžnému dobíjení baterií automobil využívá, se však Roman Strouhal spokojit nemohl.

„Ano, ale proč jen při brždění. Stále si vybavuji a beru jako příklad, staré trafo u bicyklů na světla. Vždyť podobně by mohla fungovat nějaká alternativa na dobíjen za jízdy a nejen při brždění,“ představil jednoduchou alternativu náš absolvent.

Je až s podivem, že na takto jednoduchou věc konstruktéři Škodovky nepřišly. Nebo je v tom něco jiného?

„Příjde mi to jako, že ta alternativa možná je, jenže to by pak asi energetické společnosti přišli o kšefty. Klasika ruku v ruce,“ odhalil Radek Strouhal možné spiknutí.

Diplom Vysoké školy života pro každého

Podpořte Vysokou školu života zakoupením svého diplomu.
Nebo za Vás pošleme někomu diplom jako dárek!
Jistě znáte spoustu absolventů Vysoké školy života

Koupit diplom

«

»